Grafika z kulą ziemską na dłoni. W tle zielony las.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie informuje, że kontakty stanowiące rodzaj aktywnej sprzedaży usług związanych z programem „Czyste Powietrze” nie są działaniem inicjowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jonkowie, ani za zgodą i konsultacją z nami.

Grafika przedstawiająca symboliczną drogę i skrót: gddkia

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (dalej jako GDDKiA) informuje, że od lutego bieżącego roku będzie prowadziła prace nad Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym, którego celem jest wybór najbardziej korzystnego wariantu obwodnicy w korytarzu zachodnim.

zdjęcie uszkodzonych skrzynek energetycznych otaśmowanych taśmą ostrzegawczą

Z przykrością musimy poinformować, że w ostatnich dniach w miejscowości Giedajty doszło do aktu wandalizmu, który może skutkować poważnymi uszkodzeniami w nowo wybudowanej świetlicy w Giedajtach.

Grafika z tłem nocnego nieba i choinką wykonaną z gwiazd i śnieżynek oraz napis wesołych świąt.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim Mieszkańcom Gminy Jonkowo najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i radości. Niech nadchodzące Święta będą czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień i upłyną w spokojnej, ciepłej atmosferze, w gronie rodziny i przyjaciół. W nadchodzącym nowym, 2024 roku, niech nie opuszcza Państwa pomyślność i spełnią się życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole.

Życzą: Wójt Gminy Jonkowo – Wojciech Giecko, Przewodniczący Rady Gminy Jonkowo – Sławomir Wydymus oraz Radni Gminy Jonkowo.

Zdjęcie przedstawiające pasy ruchu na autostradzie oraz wlot drogi jednokierunkowej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie oraz Biuro Projektów TRAKT zapraszają na spotkanie informacyjne w związku z opracowaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla przedsięwzięcia pn.: "Budowa obwodnicy Olsztyna wraz z Dywitami w ciągu Drogi Krajowej 51".

Grafika z drogą szybkiego ruchu w tle. Napis: rządowy fundusz rozwoju dróg..

Gmina Jonkowo z kolejnym dofinansowaniem. Tym razem nasza gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln. 260 tys. zł  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach tego zadania przebudowana zostanie nawierzchnia ulic Zygmunta Starego, Księcia Witolda, Mieszka I, Królowej Bony i Władysława Jagiełły w miejscowości Jonkowo, na których pojawi się asfalt (0,985 km). Łączy koszt zadania zamknie się kwotą ok. 2 mln. 530 tys. zł. Prace na w/w ulicach prowadzone będą między kwietniem a listopadem 2024 roku.

 

Grafika przedstawiająca wizualizację parku.

Drodzy Mieszkańcy. Niezmiernie miło jest nam przekazać informację o nowej inicjatywie oddolnej, realizowanej przy współpracy samorządu wiejskiego (sołectwa) z samorządem gminnym - budowie Parku Centralnego.

Zdjęcie. Widok z lotu ptaka na biurko na którym leży kartka i długopis. Z lewej napis: ogłoszenie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie zatrudni nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej na okres zastępstwa do listopada oraz nauczyciela współorganizującego proces kształcenia w klasach starszych.