Zdjęcie grupy zawodników karate. Na pierwszym planie trzech zawodników z flagą Polski zawierającą napis: IKO Polska, Jonkowo.

W dniach 1-3 marca 2024 r. reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo w składzie sensei Marek Bębenek, senpai Aleksandra Adamiak i Marcel Kachnowicz szkoliła się na największym w Polsce międzynarodowym seminarium karate 13 PolishFightersCamp w Nałęczowie. W seminarium udział wzięło blisko 450 karateków z Polski, Ukrainy, Niemiec, Norwegii, Francji i Austrii.

Zdjęcie sceny z aktorami i widowni z publicznością podczas spektaklu.

Wiosna jest zwykle w Teatrze Węgajty sezonem otwartości, nowości, pleneru, niespodziewanych spotkań. Chcemy organizacyjnie wychodzić temu naprzeciw. Ludziom łatwiej do nas zajrzeć, mamy więc nadzieję, że poszerzą się kręgi widzów, że teatr będzie dostępny na nowy sposób, dotąd jeszcze nie praktykowany. Zwykle o tej porze roku trafiają tu różni artyści wędrowni. Tym razem dość niespodziewanie zapowiedział swój przyjazd Robert Jakobsson, z legendarnym Teatrem Albatross (Szwecja). 

Zdjęcie stojaka z klockami do gry w Rummikub.

Szkoła Podstawowa w Nowym Kawkowie zaprasza na Gminny Turniej gry w Rummikub, który odbędzie się we środę 20 marca 2024 r. o godzinie 16:30. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 marca 2024 r. pod numerem telefonu: +48 668 201 252.

Zdjęcie róży leżącej na zamkniętej książce.

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że gminne eliminacje do czterdziestego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją - 2024 r.” odbędą się 18 marca 2024 r. o godz 8:00 w Szkole Podstawowej w Nowym Kawkowie.