Szanowni Mieszkańcy Gminy Jonkowo. Informujemy, że z dniem 1 sierpnia br. na terenie naszej gminy uruchomiona zostanie druga przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Swoją filię w Giedajtach przy ul. Lipowej 5, otwiera Przychodnia MEDICUS Zaniewski Bilski Spółka Partnerska Lekarzy.

Dzięki temu nasi mieszkańcy uzyskają możliwość wyboru swojego lekarza rodzinnego, co ważne bez potrzeby udawania się np. do Olsztyna. Siedziba przychodni położona jest przy drodze powiatowej Giedajty – Jonkowo i jest dobrze skomunikowana z większością sołectw dzięki gminnej komunikacji publicznej, której przystanki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie przy w/w drodze oraz drodze wojewódzkiej 527. Właścicieli przychodni MEDICUS nie trzeba specjalnie przedstawiać mieszkańcom naszej gminy, to właśnie dzięki doktorom: Marcinowi Zaniewskiemu i Sebastianowi Bilskiemu, spora część mieszkańców naszej gminy miała możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w punkcie szczepień w Giedajtach (przypominamy, że szczepienia trwają dalej i w tym miejscu zachęcamy do podjęcia decyzji o szczepieniu).

Z pewnością wszyscy chętni do powierzenia swojego zdrowia personelowi przychodni MEDICUS zadają sobie pytania typu: czy leczenie będzie bezpłatne oraz kto będzie nas leczył? Z informacji uzyskanych od właścicieli wiemy, że przychodnia podpisała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, tak więc leczyć będziemy się za darmo, w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, a personel stanowić będą m.in. właściciele tj.: Marcin Zaniewski i Sebastian Bilski oraz mieszkająca na terenie naszej gminy doktor Ewa Uhryn. Dlatego nam pozostaje tylko zachęcić mieszkańców do podjęcia decyzji o zapisaniu się do przychodni MEDICUS, dzięki powstaniu której każdy z nas uzyska alternatywę w wyborze swojego lekarza rodzinnego.