Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Kazimiery Kowalskiej - wieloletniego nauczyciela szkół na terenie Gminy Jonkowo. Pani Kazimiera Kowalska była absolwentem Średniego Liceum Pedagogicznego w Szczytnie, Zaocznego Studium Nauczycielskiego w Ostródzie oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Ścieżkę zawodową rozpoczęła w 1963 r. w Szkole Podstawowej w Gardynach, gdzie pracowała do 1967 r. Od 1 września tego samego roku rozpoczęła pracę na terenie naszej gminy, w Szkole Podstawowej w Łomach. Z dniem 1 września 1969 r. została nauczycielem Szkoły Podstawowej w Jonkowie, w której pracowała do przejścia na zasłużoną emeryturę w 1998 r. Pani Kazimiera była nauczycielem języka polskiego i bibliotekarzem. Za swoja pracę w 1981 r. otrzymała Honorową Odznakę Zasłużony dla Warmii i Mazur. W 1983 r. odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi oraz Złotą Odznaką ZNP.

Pani Kazimiera była nauczycielką i wspaniałym wychowawcą wielu pokoleń uczniów. We wspomnieniach pozostaną lekcje języka polskiego z Panią Kazią w klasie nr 18 (czerwony budynek SP w Jonkowie) oraz nr 13 (w nowym budynku szkoły). Niejeden uczeń bardzo dobrze pamięta do dziś zasady gramatyki, akcentowania słów, prawidłowej pisowni, interpunkcji i ortografii. Dziękujemy Pani Kazimiero. Uczennice i Uczniowie.

 

Zdjęcie starszej kobiety siedzącej przy stole, na którym stoi kwiat.