Urząd Gminy w Jonkowie przypomina, iż od dnia 01 lipca 2021r, na właścicielach lub zarządcach budynków, spoczywa obowiązek składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w  budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Deklarację można złożyć w wybranej przez siebie formie:

  • najlepiej  elektronicznie, na adres Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego: www.gunb.gov.pl klikając „Złóż deklarację” – ZONE Zintegrowany system ograniczania niskiej emisjilub www.zone.gunb.gov.pl,
  • bądź w formie papierowej, wysyłając listem lub składając osobiście w Biurze Podawczym Urzędu Gminy Jonkowo. Stosowny druk można pobrać ze strony www.gunb.gov.pl w zakładce Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków > Materiały do pobrania lub w Biurze Podawczym Urzędu Gminy.

Warto pamiętać, iż deklarację należy złożyć:

  • w ciągu 12-stu miesięcy, w przypadku budynków już istniejących,
  • w ciągu 14-stu dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw, w przypadku nowo powstałych obiektów.

Przed przystąpieniem do składania deklaracji zachęcamy do zapoznania się z sekcją: „Najczęściej zadawane pytania (FAQ)”, która znajduje się na dole strony głównej: www.gunb.gov.pl oraz do obejrzenia krótkiego filmiku: https://youtu.be/ZzRuaq3l4Nk

W przypadku pytań lub wątpliwości można się kontaktować z wydziałem ds. Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z Urzędem Gminy Jonkowo, tel. 89 670 69 11- Estera Dąbek-Witos.