Karatecy z Jonkowa udanie rozpoczęli sezon startowy w 2024 rok. Zawodnicy Akademii Sztuk Walki Jonkowo w dniu 06.04.2024 r. wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Węgorzewie. W Zawodach wzięło udział 170 zawodników z 12 klubów. Wśród nich znalazła się reprezentacja karateków z Jonkowa w składzie: Marta Zaniewska, Zuzanna Łach, Maja Werner i Nina Zalech. Był to pierwszy start karateków z Jonkowa w tym roku. Z Węgorzewa zawodniczki z Jonkowa przywiozły cztery medale. Brązowe medale zdobyły Nina Zalech i Zuzia Łach, dla której był to debiut w turniejach. Po srebro w swoich kategoriach wagowych sięgnęły Maja Werner i Marta Zaniewska.

 

Była to rozgrzewka przed udziałem w największych zawodach karate kyokushin w tym roku w Polsce, w których brało udział 635 zawodników z 45 klubów oraz Litwy i Ukrainy. W dniu 20.04.2024 r. reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo w składzie: Marta Zaniewska, Zuzanna Łach, Mikołaj Szlas, Maja Werner i Nina Zalech wzięli udział w międzynarodowym turnieju karate IKO POLISH OPEN w Ostródzie w. Nasi zawodnicy nie zawiedli i z Ostródy wrócili z trzema medalami. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Marta Zaniewska i Zuzanna Łach, zdobywając złoto w swoich kategoriach wagowych. Brązowy medal w swoim debiucie zdobył Mikołaj Szlas. Żeby dojść do strefy medalowej zawodnicy musieli stoczyć po kilka walk. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników za wielkie zaangażowanie, ducha walki i godne reprezentowanie ASW Jonkowo i Gminy Jonkowo na sportowej arenie Polski. Kolejne wyzwania już niebawem.

Rodzicom i kibicom dziękujemy za głośny doping, Tym samym reprezentacji Jonkowa z przytupem weszli w nowy sezon startowy, który będzie obfitował w liczne wydarzenia sportowe. Najważniejszym wydarzeniem 2024 r. będzie Puchar Świata, który w październiku tego roku odbędzie się w katowickim Spodku. Będzie to jedno z największych sportowych wydarzeń w historii karate kyokushin w Polsce. – podsumowuje trener karateków z Akademii Sztuk Walki Jonkowo, sensei Marek Bębenek.

Tych wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej, poprawić kondycję i samopoczucie zapraszamy do aktywnego spędzania czasu poprzez treningi karate kyokushin w Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Trenujemy w Szkole Podstawowej w Jonkowie we wtorki i czwartki w dwóch grupach wiekowych: 17:00-17:50 grupa dzieci do lat 8; 17:50-19:00 młodzież i dorośli oraz samoobrona dla kobiet.

A już od maja rozpoczynamy treningi w plenerze na Błoniach w Jonkowie. Dołącz do wielkiej rodziny karate. Zadbaj o zdrowy rozwój psychofizyczny swojego dziecka. Przyjdź i przekonaj się sam. Zdrowie - sprawność - dyscyplina - pasja - wychowanie - pokora i szacunek. Takie wartości przekazujemy najmłodszym na treningach w Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Szczegóły dotyczące treningów pod nr tel. 795489007 (sensei Marek).

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ