W dniach 1-3 marca 2024 r. reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo w składzie sensei Marek Bębenek, senpai Aleksandra Adamiak i Marcel Kachnowicz szkoliła się na największym w Polsce międzynarodowym seminarium karate 13 PolishFightersCamp w Nałęczowie. W seminarium udział wzięło blisko 450 karateków z Polski, Ukrainy, Niemiec, Norwegii, Francji i Austrii.

 

Obóz poprowadzili Shihan Akaishi Makotoz Japonii oraz Sensei Antonio Tusseau z Francji. Treningi odbywały się w 3 grupach. Obaj prowadzący to świetni zawodnicy oraz trenerzy. W Nałęczowie dzielili się swoją wiedzą głównie z zakresu kumite (walki). Odbył się też trening kata, podczas którego osoby przygotowujące się do startów w mistrzostwach mogły szlifować technikę pod okiem shihan.

Sensei Antonio przekazał uczestnikom metody na poprawę stabilności pozycji walki. Oprócz tego podzielił się swoimi "technikami specjalnymi" jak np. hizageri jodan. Prowadzone przez niego jednostki treningowe skupiały się na odpowiedniej pracy nóg, tak by zaskakiwać przeciwnika.ShihanMakotoAkaishi również przykładał ogromną uwagę do kumitedachi.

Nowe doświadczenia i umiejętności będziemy mogli wykorzystać podczas nadchodzącego sezonu zawodniczego 2024 w naszym klubie Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Aby przekonać się, jak karate pozytywnie wpływa na rozwój, wszystkich chętnych zapraszamy do spróbowania swoich sił. Treningi odbywają się w każdy wtorek i czwartek w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Jonkowie w godz. 17:00-17:500 grupa młodsza do lat 8 i 17:50-19:00 młodzież i dorośli. Szczegóły pod nr tel. 795 489 007 – sensei Marek Bębenek. Dołącz do wielkiej rodziny karate.

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ