W dniu 03 grudnia 2023 r. reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo wzięła udział w ogólnopolskim turnieju karate kyokushin „IKO Warsaw Open”, który odbył się w stolicy Polski.

 

 

W turnieju startowało ponad 600 zawodników z 33 klubów z Polski. Było to największe pod względem liczebności wydarzenie sportowe kyolushin zorganizowane w tym roku w Polsce. Tym bardziej cieszy fakt, że nasi zawodnicy do Jonkowa przywożą 6 medali:

  • Złoto - Maja Werner
  • Srebro - Iga Kurowska, Aleksandra Adamiak i Joanna Zalech
  • Brąz - Nina Zalech i Marta Zaniewska

Tym razem bez medalu, ale po zaciętych walkach z cennym doświadczeniem wracają Maja Andrzejewska i Filip Kurowski. Brawa należą się dla wszystkich reprezentantów Akademii Sztuk Walki Jonkowo za wielkiego ducha walki i godne reprezentowanie naszego Klubu i Gminy Jonkowo na sportowej arenie Polski. Rodzicom i kibicom dziękujemy za głośny doping. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym o czym świadczy fakt, że trzeba było stoczyć miejscami cztery walki by dojść do finału. Tak było w przypadku naszej złotej medalistki Mai Werner, która w drodze po złoto zdecydowanie pokonała cztery przeciwniczki, większość walk wygrywając przed czasem – mówi trener zawodników sensei Marek Bębenek.

Tym turniejem zakończyliśmy rywalizację sportową w 2022 r. Patrząc po wynikach młodych karateków z Jonkowa pełni optymizmu przystąpimy do kolejnych zmagań sportowych w 2023 r. Po przerwie w startach w turniejach spowodowanej pandemią reprezentanci ASW Jonkowo z przytupem powrócili do współzawodnictwa w bieżącym roku. Ich forma cały czas rośnie o czym świadczą liczne medale przywożone z kolejnych zawodów. Głównym celem sportowym klubu na 2023 r. jest udział reprezentacji Akademii Sztuk Walki Jonkowo w mistrzostwach Europy, które w połowie przyszłego roku odbędą się w Polsce we Wrocławiu. 

Wszystkie firmy, które chciałyby promować się poprzez sport serdecznie zapraszamy do współpracy. Nasi młodzi karatecy czekają na Wasze wsparcie. Zainwestujcie w sport i przyszłość dzieci – to najlepsza inwestycja i kapitał na przyszłość – podsumowuje trener zawodników sensei Marek Bębenek.

Tych wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji sportowej, poprawić kondycję i samopoczucie zapraszamy do aktywnego spędzania czasu poprzez treningi karate kyokushin w Akademii Sztuk Walki Jonkowo. Trenujemy w Szkole Podstawowej w Jonkowie we wtorki  i czwartki w dwóch grupach wiekowych: 17:00-17:50 grupa dzieci do lat 8; 17:50-19:00 młodzież i dorośli oraz samoobrona dla kobiet.

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ