Dziś jest , r.
giweather joomla module

Już za kilka dni będziemy świadkami wielkich emocji. W dniach 18-19 maja 2019 r. we Wrocławiu odbędą się 33 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin.

Tym razem gospodarzem najważniejszej w tym roku sportowej imprezy sztuk walki w Europie jest Polska. Udział w tym prestiżowym turnieju zgłosiło 730 najlepszych zawodników z 27 krajów Europy oraz Rosji, Kazachstanu, Iranu i Izraela. W zawodach udział weźmie światowa czołówka karateków, nie zabraknie wśród nich aktualnych mistrzów świata i Europy.

Tym bardziej, jest nam niezmiernie miło ogłosić, że wśród najlepszych karateków Europy wystąpią reprezentanci Akademii Sztuk Walki Jonkowo, Michalina Leszek i Filip Zakrzewski, którzy otrzymali powołania od Polskiego Związku Karate. Sam fakt otrzymania powołania i udziału w tak prestiżowej imprezie stanowi wielkie wyróżnienie i napawa wielką dumą. Jeszcze kilka lat temu nikt nie kojarzył Jonkowa ze sztukami walki, a obecnie nasza Gmina jest rozpoznawalna i zauważalna na sportowych arenach sztuk walki nie tylko w Polsce ale i za granicą.

Zarówno Filip jak i Michalina karate kyokushin trenują w Akademii Sztuk Walki Jonkowo od kilku lat. Swoje pierwsze kroki stawiali startując w zawodach rangi regionalnej i wojewódzkiej. Wraz z odnoszonymi przez nich sukcesami podnoszona była im również poprzeczka i wymagania poprzez udział w kolejnych turniejach, tym razem rangi krajowej i międzynarodowej, z których również wielokrotnie wracali zwycięsko. Warto dodać, że Filip jest aktualnym mistrzem Niemiec - mówi sensei Marek Bębenek, trener zawodników.

Powołania Michaliny i Filipa do udziału w najważniejszej imprezie karate w Europie w 2019 r. to nie tylko ich indywidualny sukces, ale także sukces całego klubu, kolegów i koleżanek, z którymi na co dzień trenują. Udział naszych zawodników w 33 Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin jest możliwy dzięki wsparciu następujących instytucji i firm:

Urząd Gminy Jonkowo, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jonkowie, Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie i Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Dziękujemy, że jesteście z nami. Dzięki wam zawodnicy Akademii Sztuk Walki Jonkowo mogą promować Gminę, region i powiat w kraju i za granicą. Trzymajcie mocno kciuki już w najbliższy weekend.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi zawodnikami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na facebook.com lub pod tel. 733 613 211 - sensei Marek Bębenek. I ty możesz zostać mistrzem karate.

GALERIA ZDJĘĆ >>