Dziś jest , r.
giweather joomla module

Podobno najgorzej domową nudę znoszą dzieci. Radio Olsztyn postanowiło urozmaicić im ten czas i zorganizować konkurs plastyczny „Kolorowy Świat“,  skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

Kochani Młodzi i Zdolni, w związku z wyjątkową sytuacją, w jakiej przyszło nam funkcjonować, pragniemy poinformować, że nie spotkamy się w tym roku na uroczystości finałowej Konkursu Dziecięcym Piórem. W ramach rekompensaty wydłużamy termin składania prac do ostatniego dnia kwietnia.

W związku z koniecznością  zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, dzień otwarty w Szkole Podstawowej we Wrzesinie zaplanowany na 17.03.2020r. zostaje odwołany.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo serdecznie zaprasza wszystkie panie na bezpłatny cykl szkoleń z zakresu samoobrony "Jestem BOS-ka" (bezpieczna, odważna, silna).

Pierwsze zajęcie rozpoczynają się we wtorek 10 marca o godz. 19:00. Zajęcia poprowadzi instruktor samoobrony i karate z ASW Jonkowo sensei Marek Bębenek, posiadacz stopnia mistrzowskiego 3 dan w karate kyokushin. Zajęcia prowadzone będą raz w tygodniu (w każdy wtorek) i potrwają do grudnia. W tym czasie podczas łącznie kilkudziesięciu godzin zajęć praktycznych uczestniczkom będzie przekazana podstawowa wiedza dotycząca zasad samoobrony i zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. W trakcie zajęć każda z pań nabędzie umiejętności, które w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu pozwolą na zachowanie "zimnej krwi" i zapanowanie nad paniką, dadzą poczucie pewności siebie i przede wszystkim pozwolą na wyjście z opresji obronną ręką. Ideą, która przyświeca organizacji tego przedsięwzięcia, jest przede wszystkim wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa wśród kobiet. Chcielibyśmy przekazać paniom, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, od tego jak zachowujemy się w sytuacjach niebezpiecznych i jak reagujemy w chwili zagrożenia.

Celem projektu jest profilaktyka uświadamiająca kobietom różnorodne zagrożenia na jakie mogą być narażone. Bezpośredni atak na zdrowie lub życie kobiety, akt przemocy w domu lub na ulicy odbija niezatarte piętno nie tylko na kondycji psychicznej, ale także na zdrowiu i codziennym życiu. Mając na uwadze fizyczną słabość nad potencjalnym przeciwnikiem, projekt ten ma uświadomić uczestniczkom ich poczucie wartości, podnieść morale i samoocenę, a przede wszystkim sprawić by uwierzyły, że w obliczu ataku ze strony agresora nie są skazane na porażkę. Umiejętność radzenia sobie ze stresem, opierania się naciskom ze strony napastnika, podniesienie własnej samooceny - te cechy w zamyśle organizatora powinny nabyć uczestniczki szkolenia. Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich kobiet z Gminy Jonkowo - bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód.

Jeśli chcesz poczuć się: silna, bezpieczna, samowystarczalna, poprawić swoją sprawność fizyczną i pewność siebie to te zajęcia są właśnie dla Ciebie.

Przyjdź i sprawdź. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać. Zadbaj o własne bezpieczeństwo. Ochroń się sama.

Zajęcia są prowadzone przez instruktora karate i samoobrony z wieloletnim doświadczeniem i praktyką. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Zajęcia są współfinansowane przez Gminę Jonkowo. Szczegółowe informacje dot. zajęć można uzyskać pod nr tel. 733 613 211 (sensei Marek Bębenek).

20200306 05

Tak jak rok temu w ubiegłą niedzielę znowu zagraliśmy dla Oli.Jest w nas ludziach dużo pasji i determinacji, żeby pomagać innym.

W dniach 27 lutego do 01 marca 2020 w Nałęczowie, członkowie Akademii Sztuk Walki Jonkowo w składzie: sensei Marek Bębenek, sempai Michalina Leszek i Filip Zakrzewski wzięli udział w 9 edycji międzynarodowego seminarium karate kyokushin IKO Polish Fighters Camp.