Dziś jest , r.
giweather joomla module

W związku z wieloma zapytaniami mieszkańców: kto jest inwestorem, kto podpisał umowę oraz kto opowiada za realizację modernizacji drogi powiatowej wraz z budową ścieżki rowerowej na odcinku od ronda na DW 527 przez Jonkowo (ul. Hanowskiego), Węgajty do Godek, zamieszczamy pierwszą i ostatnią stronę umowy pomiędzy powiatem olsztyńskim a wykonawcą (popisaną ze strony powiatu  m.in. przez obecnego starostę Andrzeja Abako) oraz treść aneksu do porozumienia pomiędzy gminą Jonkowo a powiatem olsztyńskim dotyczącym wzajemnych relacji przy realizacji projektu "Poprawa ekomobilności miejskiej na terenie Gminy Jonkowo".

W poniedziałek 15 lipca br. firma SANBUD rozpoczęła układanie warstwy wiążącej asfaltu na ścieżce rowerowej od stacji kolejowej w Godkach do wysokości drogi Porbady - Godki (przy krzyżu).

W związku z ogłoszeniem konkursu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie na dofinansowanie działań unieszkodliwienia odpadów i wyrobów zawierających azbest informujemy, że od dnia 09.07.2019 r. do dnia 02.08.2019 r. Urząd Gminy w Jonkowie będzie przyjmował Państwa wnioski o dotację.

 

20190711 03

Energa Operator w Olsztynie informuje, że w dniu 11 czerwca br. w godz. 900 - 1300 w Jonkowie, na ul. Hanowskiego nastąpi planowe wyłączenie prądu. 

W czwartek 30 maja w sali sesyjnej urzędu gminy, odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki, na które zaproszeni zostali przedstawiciele starosty olsztyńskiego oraz Powiatowej Służby Drogowej. Celem zorganizowanego spotkania było przedstawienie rzetelnej oceny prowadzonej przez powiat olsztyński inwestycji drogowej na terenie naszej gminy i problemów z nią związanych,  w obiegowej opinii niesłusznie przypisywanych  gminie Jonkowo.

W środę 25 kwietnia o godz. 1120 komisja przetargowa otworzyła jedyną ofertę, która wpłynęła w postępowaniu na zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego.