, г.
giweather joomla module

Biuro ZIT w Olsztynie wraz z firmą EU-Consult z Gdańska aktualizuje koncepcję rozwoju dróg rowerowych, która powstała w 2009 r. i dotychczas obejmowała tylko Olsztyn. Teraz będzie dotyczyła także gmin MOF Olsztyna.

Planowany rozwój musi wynikać z dokumentu pn. Plan Mobilności dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna do roku 2025. Uwzględniać ma on przede wszystkim rozwiązania sprzyjające rozwojowi zrównoważonej mobilności miejskiej oraz ułatwiające życie mieszkańcom Olsztyna i okolic (gminach Barczewo, Stawiguda, Dywity, Jonkowo, Purda i Gietrzwałd). 

Pomysł na rozwój sieci dróg rowerowych obejmujących wszystkie gminy MOF będzie skupiał się w szczególności na dojazdach do Olsztyna, poruszania się po Olsztynie, ale też na dojazdach do siedzib gmin. Uwzględnione również będą turystyczne szlaki rowerowe, które można wykorzystać do codziennych podróży.

Podczas prac przeprowadzone będą konsultacje z interesariuszami w formie ankiety (dostępnej pod linkiem poniżej) oraz spotkań z mieszkańcami Olsztyna i sąsiednich gmin. Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie https://forms.gle/RYKMRTvdk7F3fFrH9 oraz w spotkaniach warsztatowych, na których będzie można narysować ważną dla Was ścieżkę rowerową.

Źródło: https://zit.olsztyn.eu

pdf Pismo dotyczące konsultacji.

20191008