Czy da się przeprowadzać lokalne konkursy polonistyczne w czasach pandemii? Najczęściej takie wydarzenia odbywały się w bibliotekach albo w szkołach. Obecne czasy wymagają jednak nietypowych rozwiązań, co dobrze widać na przykładzie Przasnysza. Tamtejsza Miejska Biblioteka Publiczna, we współpracy z portalem Dyktanda.pl, w niedzielę, 21.02.2021 r., przeprowadzi II Dyktando Przasnyskie. Wydarzenie odbędzie się oczywiście przez internet, czyli w sposób bezpieczny i wygodny.

II Dyktando Przasnyskie wystartuje o godzinie 16:00 (21 lutego 2021 r.). Uczestnik będzie miał 20 minut na rozwiązanie specjalnie na tę okazję przygotowanego tekstu. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas - im szybciej ktoś rozwiąże, tym lepiej. Dlatego warto wcześniej przećwiczyć sposób rozwiązywania dyktand online, wypełniając kilka spośród tysięcy dyktand dostępnych w serwisie Dyktanda.pl.

Już dziś można zarejestrować się do odpowiedniej kategorii na stronie https://dyktanda.pl/lista-konkursow

Udział w II Dyktandzie Przasnyskim jest bezpłatny, a dla zwycięzców przewidziano nagrody. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyktandzie w imieniu organizatorów: Burmistrza Miasta Przasnysz, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu oraz portalu Dyktanda.pl!