Dziś jest , r.
giweather joomla module

Ostatnie dwa występy w tym roku zaliczyli zawodnicy Olsztyńskiego Klubu KYOKUSHIN Karate.

2 grudnia podczas Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin KUJAWY IKO CUP we Włocławku klub w klasyfikacji drużynowej uplasował się na 3 miejscu. Ciężka praca zawodników zaowocowała 15 medalami.
W kategorii kata (układy) na podium stanęły Marika Zembek, Aisha Ndiaye, Wiktoria Witkowicz, Martyna Seroka i Antoni Harpak. W kumite (walki) olsztyniakom poszło równie dobrze. Z medalem wróciła Monika Czupryńska, Dominika Pogłód, Weronika Słota, Zuzanna Węgrodzka, Aisha i Marika. Również Antek Harpak, Amelia Kurylak i Patryk Kuranowski.
Już tydzień później, 9 grudnia zawodnicy startowali w Pucharze Polski Karate Kyokushin w Szczecinku, który zgromadził 370 zawodników z 76 klubów i jak zwykle nie zabrakło emocji. Z pierwszym pucharem wraca Wiktoria Witkowicz, której wykonanie finałowego kata Gekisai Sho sędziowie ocenili najwyżej w kategorii Juniorek. W kata wystartowały również Martyna Seroka oraz Aisha Ndiaye, Marika Zembek i Patrycja Block - startowały w kat. młodziczek, gdzie było 49 zawodniczek. Dziewczyny tym razem wracają bez medalu.
Po konkurencji kata przyszedł czas na kumite. Pierwsze wystartowały dziewczyny: Aisha, Marika, Patrycja, Julia Milewicz i Dominika Pogłód. Swoją pierwszą walkę wygrała Marika (młodzik - 50kg) i ustąpiła w drugiej walce zawodnicze z Czerwionki-Leszczyny.
W tej samej kategorii startowała Patrycja, która po wygraniu 4 walk, w piątej, finałowej zmierzyła się z zawodniczką z Bielsko-Białej. Walka była bardzo wyrównana i sędziowie wskazali dogrywkę. Przy kolejnych minutach walki i gromkim kibicowaniu Patrycja walczyła do końca. Tym razem jej przeciwniczka była górą ale ducha walki Patrycji nie można odmówić, dzięki czemu wraca że srebrnym medalem.
Z męskiej części ekipy startował Franek Powierża i Maks Penger. Pomimo ładnych walk tym razem wracają bez medali.
Zawody we Włocławku i Szczecinku były ostatnimi w tym roku olsztyńskich karateków.
.
Udział zawodników był współfinansowany z zadania publicznego ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Olsztyna „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym w zakresie KARATE.
Dodatkowe wsparcie finansowe za zawodnika Maksymiliana Penger dokonała firma PROCAM

instruktor- Aleksandra Wieczorek

GALERIA ZDJĘĆ >>